רישיון A1
ינואר 5, 2022 מאת admin כבוי

רישיון A1

רבים הם המבקשים להוציא רישיון 1A לאופנוע. והסיבות פשוט ברורות. הדחק בכבישים, הפקקים ומקומות החנייה, שהופכים לבלתי נסבלים, עם כל יום שחולף. אבל יש סיבה, שממש נבדקה. מדינת ישראל נחשבת לאחת מן המדינות שבה כמות המכוניות לכל אלף בני אדם הכי נמוכה בעולם המערבי. הווה אומר – בארץ קיימת נוכחות של בסביבות שלוש מאות רכבים על כל 1000 מתושבי המדינה. כאשר בהלכה למעשה התוצאה היא עומס בלתי נתפס על הכביש. לפיכך אין זה פלא שהמון נהגים בוחרים לשדרג את מצבם באמצעות הוצאת הרישיון הנכסף.

מדוע כדאי להוציא רישיון 1A לאופנוע?

לא חסר סיבות שתומכות בהוצאת רישיון 1A. הזכרנו חלק מהן במלה שתיים בפתיחת המאמר, אבל אנו מרגישים בצורך להרחיב עליהן מעט. ואלו הם פני הדברים –

  • ידוע כי כל מי שרוכב על אופנוע, זוכה למבטי קנאה והערכה, מצד העוברים והשווים, ובייחוד מצד הנהגים על הרכב הפרטי. כולם מקנאים בו, על הרכיבה בסטייל שלו. ומה רע בלעודד כמה מבטים עורגים?
  • הרישיון 1A לאופנוע יחסוך לכם הרבה זמן. נגמרו הימים שבהם נאלצתם "לשרוף" המון זמן. לעמוד חסרי אונים נוכח הפקקים הארוכים, שנראה כי לעולם לא ייגמרו. קל וחומר לחכות בשווין נפש ובייאוש מרביים – מתי כבר תמצאו חנייה. אחרי הוצאת הרישיון תוכלו להשתלב בתנועה בנון שלנטיות, לעקוף את כולם, ולשדר להם מבט ומסר של הזדהות עם מצבם. והחנייה – תוכלו למצוא אותה בכמה שניות, ולחשוב לעצמכם בשמחה – איך לא הוצאנו רישיון זה עד היום?
  • זוכרים את הימים שכולם ביקשו מכם טרמפים, שתסיעו אותם בחזרה מאירוע או אליו? אז הם בוודאות הסתיימו. מרבית האנשים יראים מלעלות על רכב דו גלגלי, כי ידועות בו גם הסכנות, חייבים לומר. ואף לא "יתלבשו" עליכם כולם, מכיוון שבאופנוע יש רק מקום וקסדה אחד.
  • בוודאי שלא שכחתם, אי שם, שנהגתם ברכב פרטי – כמה כסף הוצאתם על תחזוקת הרכב, על דלק ועל חנייה, אומנם זיכרון עמום, אבל בטוח עוד שם וצורב. כל זה תם כעת. כשמתחזקים אופנוע, ההוצאה הכספית היא בקירוב לאלפיים עד ארבעת אלפים ₪ מדי שנה; מאידך, שמתחזקים רכב, ההוצאה הכספית היא בין שלושת אלפים ₪ לבין ששת אלפים ₪ מדי שנה. אנו בטוחים שיש לכם מספיק הוצאות כספיות לדאוג להן, לא עדיף?

חשיבות של אופן הוצאת רישיון 1A?

מי שחושב להוציא רישיון 1A צריך לדאוג למצוא מורה נהיגה שילמד אותו בתנאים בטיחותיים ואידיאליים. הלימודים הללו מחייבים התנסות ממשית של נהיגה באופנוע. ניתן להוציא רישיון זה, שמהווה אסמכתא לנהיגה בקטנוע אוטומטי עד ארבעים ושבעה וחצי כוח סוס. באמצעות הרישיון הזה אפשר לרכב בכבישים עירוניים במהירות בה, כאשר הרישיון הזה משדרג את רישיון הנהיגה לאופנוע שלכם. מה שמסייע להתמודדות עם הפקקת בנסיעות בין עירוניות ממקום למקום.